Voor deze update zijn de voorlopige resultaten voor de staldierbedrijven waarop het Landelijk Meetnet effecten Mestbeleid (LMM) gericht is, over 2023 bepaald. Alleen staldierbedrijven in de Zandregio zijn als categorie opgenomen in het LMM.
De totale stikstofbemesting per ha is in 2023 (245 kg/ha) toegenomen (+8 kg/ha) ten opzichte van het voorgaande jaar. Op de staldierbedrijven in het LMM is gemiddeld 24% van de gebruikte stikstof afkomstig uit kunstmest en 76% uit dierlijke mest. Het stikstofkunstmestgebruik per ha in 2023 is vergelijkbaar met het gemiddelde van de vijfvoorgaande jaren. Overige organische meststoffen zoals compost worden nauwelijks gebruikt (<1%).
Mestgebruik
De totale fosfaatbemesting per ha is in 2023 (65 kg/ha) afgenomen (-2 kg/ha) ten opzichte van het voorgaande jaar. Op de staldierbedrijven waarop het LMM is gericht, is gemiddeld ongeveer 94% van de gebruikte fosfaat afkomstig uit dierlijke mest. Kunstmest en overige organische meststoffen zoals compost worden nauwelijks gebruikt.De totale stikstofbemesting per ha is in 2023 (245 kg/ha) toegenomen (+8 kg/ha) ten opzichte van het voorgaande jaar. Op de staldierbedrijven in het LMM is gemiddeld 24% van de gebruikte stikstof afkomstig uit kunstmest en 76% uit dierlijke mest. Het stikstofkunstmestgebruik per ha in 2023 is vergelijkbaar met het gemiddelde van de vijfvoorgaande jaren. Overige organische meststoffen zoals compost worden nauwelijks gebruikt (<1%).
