| Opbrengsten - Bloembollenteelt |
Hoge opbrengsten door een stabiel groeiseizoen en goede vraag naar bloembollen
|
15-12-2025
|
De geldelijke opbrengsten per bedrijf zijn de afgelopen 10 jaar gestegen van circa 1,31 mln. euro in 2016 tot een niveau van naar verwachting gemiddeld 1,86 mln. euro per bedrijf in 2025. Ten opzichte van 2024 wordt een stijging van de opbrengsten van 19% geraamd.
|
De omzet uit bloembollen is in 2025 gestegen met gemiddeld 290.000 euro ten opzichte van 2024. Dit is een combinatie van zowel een betere prijs als een groter volume. Door de goede teeltomstandigheden van onder meer tulpen was het aanbod van bollen hoger dan vorig jaar en was er minder schaarste aan broeibollen dan het jaar ervoor. Ook de vraag vanuit het buitenland was goed.
Bloembollen vormen de grootste opbrengstenpost op de bloembollenbedrijven met 1,53 mln. euro. Daarnaast realiseren de bloembollentelers circa 200.000 euro opbrengsten uit werk voor derden en 62.000 uit verhuur van activa.
De gegevens betreffen de gespecialiseerde kwekerijbedrijven; de opbrengsten van broeierijbedrijven zijn beschreven bij de glastuinbouw onder snijbloemenbedrijven.
|