Oppervlakte biologische akkerbouwgewassen

Laatste update: 7 juli 2025 Update frequentie: Jaarlijks

Het areaal biologische akkerbouwgewassen in Noord-Holland neemt in 2024 af

Deze indicator toont het areaal biologisch geteelde akkerbouwgewassen in Noord-Holland en een vergelijking met het aandeel biologisch geteelde akkerbouwgewassen tussen Noord-Holland en de rest van Nederland. Deze informatie is gebaseerd op gegevens uit de CBS-Landbouwtelling.

Oppervlakte

De grafieken op deze pagina zijn visueel gepresenteerd en zijn niet goed leesbaar met screenreaders.
Grafiek wordt geladen...

Ten opzichte van het jaar 2016 is het areaal biologische akkerbouwgewassen in Noord-Holland toegenomen. In 2024 is op bijna 590 ha biologisch geteeld.

Gewassen

De grafieken op deze pagina zijn visueel gepresenteerd en zijn niet goed leesbaar met screenreaders.
Grafiek wordt geladen...

Het areaal biologische consumptie aardappelen, gerst en uien neemt in 2024 beperkt toe ten opzichte van 2016. Bij de andere gewasgroepen is de toename groter. Sinds 2023 kunnen er ook weer biologische suikerbieten worden verwerkt door Cosun Beet Company (1.300 ha). In 2024 wordt 26 ha daarvan in Noord-Holland geteeld.

Aandeel

De grafieken op deze pagina zijn visueel gepresenteerd en zijn niet goed leesbaar met screenreaders.
Grafiek wordt geladen...

Het aandeel biologische akkerbouwgewassen in Noord-Holland komt uit rond de 2% en is ruim een procentpunt lager dan in de rest van Nederland.

Sinds 2016 is in Noord-Holland het areaal biologisch geteelde akkerbouwgewassen gestegen. De groei doet zich bij meerdere gewasgroepen voor. Het aandeel biologische akkerbouwgewassen in Noord-Holland is lager dan in de rest van Nederland.