Bedrijfsgrootte van glastuinbouwbedrijven

Laatste update: 7 juli 2025 Update frequentie: Jaarlijks

Meer dan de helft van het areaal glastuinbouw in Noord-Holland ligt op bedrijven groter dan 10 ha.

Deze indicator geeft de verdeling naar grootteklasse weer van het aantal bedrijven en de oppervlakte glas van glastuinbouwbedrijven. De grootteklasse is gemeten in oppervlakte glas per bedrijf, gebaseerd op de informatie uit de CBS-Landbouwtelling.

Bedrijven

De grafieken op deze pagina zijn visueel gepresenteerd en zijn niet goed leesbaar met screenreaders.
Grafiek wordt geladen...

In 2000 had driekwart van de glastuinbouwbedrijven minder dan 1,25 ha gewassen onder glas. In 2024 is dat nog 51%. Zeven procent van de bedrijven heeft meer dan 10 ha.

Tuinbouw onder glas

De grafieken op deze pagina zijn visueel gepresenteerd en zijn niet goed leesbaar met screenreaders.
Grafiek wordt geladen...

In 2000 lag ruim een derde van het areaal glas van glastuinbouwbedrijven op bedrijven met minder dan 1,25 ha gewassen onder glas. In 2024 is dat nog 7%. 55% van de gewassen onder glas ligt op bedrijven met meer dan 10 ha glas.

Het belang van de grotere bedrijven neemt bij de glastuinbouwbedrijven toe. In 2024 is 28% van de bedrijven groter dan 2,5 ha glas. Op deze bedrijven staat 92% van het glasareaal. In 2000 ging dat nog om respectievelijk 7% van de bedrijven en 24% van het glasareaal.